ISBT ALSACE 2017

ISBT - ALSACE SENIOR OPEN 2017 Update: 28/04/17 - 12:24
1 2 3 4 5 6 7 8
TH 27.04.2017 17H00 TH 27.04.2017 20H30 FR 28.04.2017 13H00 FR 28.04.2017 16H30 FR 28.04.2017 20H00 SA 29.04.2017 09H00 SA 29.04.2017 12H30 SA 29.04.2017 16H30
1 Angie Brown Jean-Christian Garcia Angie Brown Alan Keddie Jocelyn Le Marec Berny Stöckl Berny Stöckl Angie Brown
2 Roger Pieters Serge Orengo Roger Pieters Patrice Sustar Dominique Wallet Jocelyn Le Marec Alan Keddie Berny Stöckl
3 Jean-Christian Garcia Christiane Clerc Jürgen Preuss Jean-Christian Garcia Denis Renard Denis Renard Patrice Sustar Alan Keddie
4 Auke Broekhuizen Patrick Delarue Dominique De Nolf Jocelyn Le Marec Thorsten Brunke Greg Jerome Carlo Greulich Patrice Sustar
5 Michel Ligier Ingar Gabrielsen Pierre Prou Nadia Goron Harald Punessen Guenther Grether Uwe Tscharke Carlo Greulich
6 Alain Aubert Alvaro Cardona Guenther Grether Frédéric Goron Jean-Michel Salvini Gabriele Grether Jürgen Preuss Jean-Christian Garcia
7 Giorgio Desimio Ricardo Franco Gabriele Grether Dominique De Nolf Pepita Jacques Jean-Michel Salvini Jocelyn Le Marec Uwe Tscharke
8 Christiane Clerc Nadine Robert Yves Strobbe Auke Broekhuizen Ingar Gabrielsen Hajo Ottenbacher Nadia Goron Nadia Goron
9 Patrick Delarue Miquel Angel Roig Michel Joguet Denis Renard Triss Carman Patrick Berthomiere Frédéric Goron Dominique Wallet
10 Joël Rost Pere Tusquellas Claudine Joguet Claude Genest Liliane Vintens Serge Orengo Dominique Wallet Auke Broekhuizen
11 Petri Keituri Suren Johanssen Giorgio Desimio Chantal Genest Valentin Fatu Yvan Augustin Denis Renard Greg Jerome
12 Margit Keituri Julie Johanssen Christiane Clerc Pierre Prou Bernard Anselmier Ralph-Yves Genillard Greg Jerome Claude Genest
13 Mats Lunderquist Andre Philippe Patrick Delarue Guenther Grether Denis Pierandrei Louis Michelot Claude Genest Chantal Genest
14 Marcel Blaser Alain Letribot Ingar Gabrielsen Michel Ligier Miquel Angel Roig Triss Carman Chantal Genest Pierre Prou
15 Sabine Leutwiler Jaime Ocampo Jean-Philippe Rossire Harald Punessen Peter Thüry Georges Torok Pierre Prou Gabriele Grether
16 Linda Pray Rinaldo Ineichen Triss Carman Hajo Ottenbacher Robert Vallons Jacques Brunet Guenther Grether Thorsten Brunke
17 Michael Pray Ivan Burian Petri Keituri Yves Strobbe Ulf Lönngren Mats Lunderquist Laurent Quittelier Michel Ligier
18 Dieter Rau Muhr Christian Margit Keituri Patrick Rolland Paul Cosgrove Christian Delullier Laya Djouad Laurent Quittelier
19 Dietmar Sehn Jacques Brunet Jacqueline Faure Ron Van Den Bogaard Patrick Chretien Patrick Berthomiere Laya Djouad
20 Werner Kimmerle Daniele Guigon Jean Charles Faure Louis Hendriks Liliane Vintens Yves Strobbe Jean-Michel Salvini
21 Manfred Kapp Alvaro Cardona Thierry Deboissy Alain Letribot Valentin Fatu Marcel Barat Yves Strobbe
22 Hans Wischniewski Mats Lunderquist Annie Millet Jaime Ocampo Yves Delafonteyne Noel De Lazzer Marcel Barat
23 Reinhold Paitz Ricardo Franco Yannick Guitton Rinaldo Ineichen Didier Gourdon Patrick Rolland Noel De Lazzer
24 Andre Philippe Nadine Robert Patrick Lefrancois Ivan Burian Bernard Anselmier Jacqueline Faure Patrick Rolland
25 Dan Ahlquist Hermann Wimmer Alain Aubert Yves Keller Patrick Mochon Jean Charles Faure Jacqueline Faure
26 Christer Danielsson Helmut Ulber Mike Halliwell Corinne Rohr Nadine Lavrut Thierry Deboissy Jean Charles Faure
27 Alex Schmitt Gisela Insinger Ron Oldfield Alain Marc Michali Armand Lavrut Annie Millet Yannick Guitton
28 Ivan Burian Nadine Lavrut Frank Lindsay Muhr Christian Denis Pierandrei Yannick Guitton Patrick Lefrancois
29 Corinne Rohr Armand Lavrut Eric Chambettaz Miquel Angel Roig Patrick Lefrancois Alain Aubert
30 Thorsten Filor Miquel Angel Roig Serge Orengo Peter Thüry Mike Halliwell Mike Halliwell
31 Roland Thamberger Christiane Clerc Roland Thamberger Ron Oldfield Ron Oldfield
32 Ernst Baur Patrick Delarue Ernst Baur Frank Lindsay Frank Lindsay
33 Battista Ghilardi Yvan Augustin Battista Ghilardi Pepita Jacques Pepita Jacques
34 Pere Tusquellas Francoise Augustin Marcel Blaser Eric Chambettaz Eric Chambettaz
35 Marcel Blaser Ralph-Yves Genillard Linda Pray Willy Ebel Willy Ebel
36 Sue Abela Isabelle Chevet Michael Pray Wolfgang Emmerich Wolfgang Emmerich
37 Bigi Manico Brigitte Fievet Suren Johanssen Michel Joguet Serge Orengo
38 Linda Pray Alain Deledda Patrick Herbaut Claudine Joguet Christiane Clerc
39 Michael Pray Louis Michelot Steven Jeeves Giorgio Desimio Patrick Delarue
40 Dieter Rau Joël Rost Gerard Dome Francoise Augustin Yvan Augustin
41 Suren Johanssen Francis Escaliere Werner Laun Isabelle Chevet Ralph-Yves Genillard
42 Dietmar Sehn Claude Escarguel Ulf Lönngren Brigitte Fievet Brigitte Fievet
43 Werner Kimmerle Les Grant Paul Cosgrove Alain Deledda Alain Deledda
44 Manfred Kapp Jean-Philippe Rossire Louis Hendriks Francis Escaliere Ingar Gabrielsen
45 Reinhold Paitz André Geelen Rinaldo Ineichen Claude Escarguel Joël Rost
46 Steven Jeeves Georges Torok Stefan Korol Les Grant Francis Escaliere
47 Gerard Dome Petri Keituri Alain Marc Michali Jean-Philippe Rossire Claude Escarguel
48 Werner Laun Margit Keituri André Geelen Les Grant
49 Andre Philippe Philippe Fouillet Philippe Fouillet Jean-Philippe Rossire
50 Ulf Lönngren Loïse Chaix Loïse Chaix André Geelen
51 Dan Ahlquist Gilles Payet Alvaro Cardona Georges Torok
52 Christer Danielsson Alain Sobkowiak Jean-François Jourdain Philippe Fouillet
53 Paul Cosgrove Gary Barlow Ricardo Franco Loïse Chaix
54 Ron Van Den Bogaard Patrick Mochon Christian Delullier Daniele Guigon
55 Louis Hendriks Denis Pierandrei Patrick Chretien Alvaro Cardona
56 Alex Schmitt Miquel Angel Roig Gilles Payet Jean-François Jourdain
57 Ivan Burian Robert Vallons Liliane Vintens Ricardo Franco
58 Yves Keller Sue Abela Valentin Fatu Nadine Robert
59 Corinne Rohr Bigi Manico Alain Sobkowiak Gilles Payet
60 Stefan Korol Sabine Leutwiler Hermann Wimmer Liliane Vintens
61 Thorsten Filor Dieter Rau Helmut Ulber Valentin Fatu
62 Alfred Klausmann Julie Johanssen Gary Barlow Yves Delafonteyne
63 Patrick Herbaut Gael Scellier Alain Sobkowiak
64 Hans Wischniewski Marie Pierre Scellier Didier Gourdon
65 Reinhold Paitz Gisela Insinger Gary Barlow
66 Werner Laun Denis Pierandrei Gael Scellier
67 Andre Philippe Robert Vallons Marie Pierre Scellier
68 Dan Ahlquist Pere Tusquellas Patrick Mochon
69 Christer Danielsson Sue Abela Nadine Lavrut
70 Yves Keller Bigi Manico Armand Lavrut
71 Corinne Rohr Sabine Leutwiler Denis Pierandrei
72 Alfred Klausmann Steven Jeeves Miquel Angel Roig
WAITING LIST WAITING LIST WAITING LIST
73 Dan Ahlquist Ulf Lönngren
74 Christer Danielsson Dan Ahlquist
75 Thorsten Filor Christer Danielsson
76 Ron Van Den Bogaard
77 Alain Marc Michali
78
79
80